Старшая
школа "Достар"

Орыс тілі және тарихы ӘБ

Лисица Елена Николаевна - Учитель истории  и обществоведения.

Лисица Елена Николаевна

Тарих және қоғамтану пәнінің мұғалімі.

Жоғары білімі: Әл-Фараби атындағы ҚазҰУ
Жоғары санатты мұғалім, педагогикалық еңбек өтілі 28 жыл.
Қызығушылықтары: саяхат, тарихи романдарды оқу, театр.
Сонымен, тарих өткенді күзететін және құрметтейтін, адалдықпен және сүйіспеншілікпен өзінің көзқарасын ол пайда болған жерге айналдырған адамға тиесілі; осы құрметпен ол өзінің өмір сүру фактісі үшін ризашылық борышын өтейді.
Ф. Ницше
Педагогикалық ұстаным: "сұрақты жауапсыз қалдырмаңыз. Өмірде кәсіп бойынша мұғалім болу".
Лановенко Наталья Никитична - Руководитель МО русского языка и истории, учитель русского языка и литературы высшей квалификации

Лановенко Наталья Никитична

Орыс тілі және тарихы МҰ жетекшісі, жоғары білікті орыс тілі және әдебиеті мұғалімі

Педагог-зерттеуші, Қазақстан Республикасының Білім беру ісінің үздігі, Халықаралық Пушкин сыйлығының лауреаты, "Достар" ЖМШЛ-да мектеп құрылған күннен бастап жұмыс істейді.

Қызығушылықтары: театр, саяхат, өлеңдер, музыка, кітаптар. Ол өз тақырыбын және балаларын өте жақсы көреді.

Өмірлік ұстаным: "әр адам бақытты бола алады және болуы керек, бүгін, қазір және әрқашан."

"Мен Л.Н. Толстоймен келісемін:" бақыттың сөзсіз шарты-бұл жұмыс: біріншіден, сүйікті және еркін, екіншіден, тәбет пен күшті тыныштандыратын ұйқы беретін дене еңбегі".
Шығармашылық мені өте қызықтырады, нәтиже де, процесс те. Мен балаларымның шығармашылық бастамасына қуанамын, мәселенің стандартты емес шешімін құптаймын. Педагогтың басым міндеті - баладан жеке тұлға тәрбиелеу деп санаймын. Әдебиет арқылы мен оларды ең қиын сұрақтарға жауап беруге үйретемін: өмірдің мәні неде? сәтсіздіктерге төтеп беруді қалай үйренуге болады және бақытты сәттерді қалай ұзартуға болады? әлемдегі ең бастысы-бұл тек қаңылтыр. Әр адамның а.с.Пушкин, Л. Н. Толстой, А. Блок, С. Есенин, Күміс дәуірінің барлық поэзиясы бар."

Жакеева Сауле Сапиоллаевна - Учитель русского языка и литературы.

Жакеева Сауле Сапиоллаевна

Орыс тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі.

Жоғары санатты, педагогикалық өтілі-36 жыл.

​Қызығушылықтары: классикалық музыка, театр, поэзия.

Золина Анна Ивановна - Библиотекарь, учитель истории

Золина Анна Ивановна

Кітапханашы, тарих пәнінің мұғалімі

Жоғары санатты, кітапханашы ретінде жұмыс өтілі - 29 жыл, педагогикалық өтілі-19 жыл.

Білімі - 2 жоғары:

1. тарих пәнінің мұғалімі
  2. кітапханашы-библиограф.

Бақыт-ашылу қуанышын осы жолдың басында жүргендермен бөлісу. Ата-анадан есту бақыты: "сіз біздің балаларымызды тарихпен жұқтырдыңыз...".

Менің қазіргі жағдайдағы міндетім-балаларға тарихқа деген сүйіспеншілікті ояту және, ең бастысы, сабақтары арқылы олардағы ең жақсы адами қасиеттерді тәрбиелеу.

Кулешова Татьяна Николаевна - Заместитель генерального директора по научной работе. Учитель русского языка и литературы

Кулешова Татьяна Николаевна

Бас директордың ғылыми жұмыстар жөніндегі орынбасары. Орыс тілі және әдебиеті мұғалімі

Жоғары санатты, педагогикалық өтілі-29 жыл.

Қызығушылықтары: театр, саяхат, тау шаңғысы.

​Неліктен мектепте жұмыс істегенді ұнатасыз? Себебі бұл эмоциялардың үнемі жарылуы, идеялардың сарқылмас фонтаны, ой сарқырамасы, іс-қимыл толқыны, шабыт көзі, жылулық пен жылулық ошағы.

Мен уақытты сақтап, балаларға олардың әрқайсысы қабілетті және талантты екенін үйретіп, оларға өздеріне сенуге, қателіктер жасаудан қорықпауға үйреткеніме қуаныштымын.

"Егер мұғалім тек сүйіспеншілікке ие болса, ол жақсы мұғалім болады. Егер мұғалімде тек әке, ана сияқты оқушыға деген махаббат болса, ол барлық кітаптарды оқыған, бірақ бизнеске де, студенттерге де деген сүйіспеншілігі жоқ мұғалімнен жақсы болады. Егер мұғалім өз ісіне және студенттерге деген сүйіспеншілігін біріктірсе, ол Керемет мұғалім" (Л. Н.Толстой).

Пигалева Наталья Викторовна - Заместитель генерального директора по методической работе, учитель истории и географии

Пигалева Наталья Викторовна

Бас директордың әдістемелік жұмыс жөніндегі орынбасары, тарих және география мұғалімі

Педагогический стаж 18 лет, категория 1
Кредо " балаларды әркім үйренгісі келетін етіп үйрету. Бірге алға ұмтылыңыз және мұнымен тоқтамаңыз!"
Милованова Наталья Ананьевна - Учитель истории и  обществоведения

Милованова Наталья Ананьевна

Тарих және қоғамтану пәнінің мұғалімі

Жоғары санатты, педагогикалық өтілі-31 жыл. Қазақстан Республикасының Білім Беру Ісінің Үздігі

​Қызығушылықтары: кітаптар, саяхаттар, музыка, театр, кино.

Педагогикалық ұстанымы:

"Әр жүрекке жетіңіз!

Сабақ беруге шешім қабылдадыңыз,

Сонда құпия есік ашылады

Жақсы көретіндердің рухына!».

Мұғалімнің маңызды қасиеттері-балаларға деген сүйіспеншілік, түсінуге және көмектесуге деген ұмтылыс деп санаймын. Егер балалармен қарым-қатынас мұғалімнің басты құндылығы болмаса, онда ол балалардың сүйіспеншілігі мен сеніміне сенбеуі керек. Мен оқытудың демократиялық стилін қалаймын, өйткені ашық, табиғи және достық қарым-қатынас оқытудың тиімділігіне ықпал етеді.

"Мұғалімнің міндеті-студенттерге барынша білім беру емес, оларға өз бетінше білім іздеуге деген қызығушылықты ояту, білім алуға және оны пайдалануға үйрету". (К.Кушнер).

Шитова Галина Олеговна - Учитель русского языка и литературы.

Шитова Галина Олеговна

Орыс тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі.

Жоғары санатты, педагогикалық өтілі-34 жыл.

Қызығушылықтары: кескіндеме, поэзия, театр.

Ажахметова Расима Асдаевна - Учитель русского языка и литературы высшей квалификации.

Ажахметова Расима Асдаевна

Учитель русского языка и литературы высшей квалификации.

Педагогикалық өтілі-35 жыл.

Учитель! Сколько нужно любви и огня, чтобы верили, чтобы слушали, чтобы помнили дети тебя!

Зам.редактора республиканского учебно- методического журнала ,,Уроки русского языка и литературы в школе". Награждена дипломом республиканского конкурса классных руководителей ,,Елiме Арнау".

Интересы: театр, путешествия, игра на гитаре, плавание, волейбол.

kkҚазақ тілі