Старшая
школа "Достар"

Достаровтардың әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетінің журналистика факультетінің ХIV-v Республикалық мектеп шығармалары байқауында жеңіске жетті

• Бас бет
  • Жаңалықтар

Конкурс ұйымдастырушылары: Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетінің журналистика факультеті, "Дружные ребята", "Ұлан" республикалық газеттері, ҚР БҰҰ қоғамдық ақпарат Департаменті, ҚР РФ Бас консулдығы, Тұңғыш Президент Қоры," КТК"," 7 "арна, БҰҰ Радиосы, "Қазақ радиосы", "Ашық мектеп" журналы, портал https://yorick.kz, портал http://collegy.ucoz.ru/. Байқаудың стратегиялық мақсаты дарынды жас авторларды іздеу, анықтау болып табылады. Конкурстың тұрақты ұйымдастырушысы-Нода Лариса Павловна, әл-Фараби атындағы ҚазҰУ баспасөз және электрондық БАҚ кафедрасының аға оқытушысы, "Наше поколение" басылымының журналисі, "Эйдос" студенттік театр клубының кураторы, Халықаралық Пушкин байқауының лауреаты, Қазақстан Журналистер Одағы сыйлығының лауреаты. Шығармалар байқауына Қазақстанның түкпір-түкпірінен жұмыстар келіп түсті.

Бірнеше жылдан бері "Достар" ХШЛ осы беделді байқауға қатысып келеді. Биылғы жылы жеңімпаздар:

конкурстың бес дүркін жеңімпазы Казанцев Сергей, 10 Б сынып оқушысы, трёхкратные победители конкурса Арышев Даниил и Серчиди Анна, ученики 10 А класса, Байқаудың екі дүркін жеңімпаздары Алиева Гульназ,  Рахметова Рания,  Ветлугина Полина, Серчиди Анна, 10 А сынып оқуышысы, сонымен қатар Ерлес Ясмин, 10 А сынып оқушысы, Балгимбаева Динара, 10 В сынып оқушысы, Власов Виктор, Кулбаев Темирлан, 9 Б сныпы оқушылары (тәлімгер-орыс тілі мен әдебиеті мұғалімі Лановенко Наталья Никитична).

Балалар әртүрлі тақырыптарға эссе жазды: "Жаңа Қазақстан үшін!", "Медиа сауаттылық не үшін қажет?", "Менің сүйікті сайтым/сүйікті БАҚ", "... (мұғалімге, ата-аналарға; мектепке, қалаға, Отанға) деген сүйіспеншілікті мойындау", сонымен қатар мультимедиялық жобалар жасалды.

Балалардың жұмыстары азаматтық жетілу, шығармашылық көзқарас, материалды ұсынудың өзіндік ерекшелігі, мәнерлілігі және таңдалған жанрға сәйкестігі арқылы ерекшеленеді.

Дәстүрлі түрде байқауға қатысушылардың үздік жұмыстары республикалық "Дружные ребята"газетінде жарияланады. Біз байқау ұйымдастырушыларына және Лариса Павловна Ноданың жеке өзіне жоғары кәсібилігі мен жас таланттарды қолдағаны үшін өте ризамыз. Байқауға қатысушылар мен олардың ата-аналары "Достар" ХШЛ оқушыларының шығармашылық жұмыстары бүкіл Қазақстан балалары үшін ашық екенін мақтан тұтады. Жаңа жеңістер, достар!

kkҚазақ тілі